Blog

wyklad
12.09.2022

Networking – co to jest i jak zacząć?

Definicji networkingu jest wiele. Jego istota polega jednak na budowaniu sieci kontaktów – głównie biznesowych. Dlaczego nawiązywanie tego rodzaju relacji jest istotne i jak zacząć budować taką sieć kontaktów?

dziewczyna
25.08.2022

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Czego można się spodziewać?

Szykujesz się do zmiany miejsca zatrudnienia? Zależy Ci na tym, aby jak najlepiej wypaść na spotkaniu rekrutacyjnym? Nie pozwól, by stres wpłynął negatywnie na to, jak się zaprezentujesz. Dowiedz się więcej na temat tego, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i jak dobrze się do niej przygotować.

tablica abc
22.08.2022

Pierwszy dzień w nowej pracy. Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Pierwszy dzień w pracy jest niezwykle istotny. Nowy pracownik zawsze chce zrobić dobre wrażenie nie tylko na szefie, ale i na współpracownikach. O czym warto pamiętać w takiej sytuacji i co zrobić, by wszyscy przychylnie podeszli do nowozatrudnionej osoby?

ucze sie
17.08.2022

16 typów osobowości – jaka praca będzie dla Ciebie najlepsza?

Stoisz przed wyborem swojej ścieżki kariery? Zastanawiasz się, w jakim zawodzie sprawdzisz się najlepiej? A może masz już pracę, ale nie czujesz satysfakcji z jej wykonywania i chcesz ją zmienić? Wypełnij test 16 typów osobowości, a szybko się przekonasz, w którym zawodzie sprawdzisz się najlepiej.

biurko
19.07.2022

Jakie umiejętności wpisać w CV, które doceniają pracodawcy?

Dobrze skonstruowane CV, to niekiedy połowa sukcesu, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy. Oprócz wykształcenia i doświadczenia warto w życiorysie umieścić również informacje na temat posiadanych umiejętności. Jakie umiejętności wpisać w CV i które z nich są obecnie szczególnie poszukiwane przez pracodawców?

pomysl
14.06.2022

5 wskazówek jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Obecnie pracodawcy najczęściej poszukują osób, które mają już doświadczenie zawodowe. To jednak duże utrudnienie zwłaszcza dla tych, którzy chcą otrzymać swoją pierwszą pracę. Jak znaleźć pracę bez doświadczenia, co koniecznie zawrzeć w CV i o czym warto pamiętać? Jak znaleźć pracę bez znajomości?

biurko
09.05.2022

Co to są kwalifikacje zawodowe? Co wpisać w CV?

Osoba, która szuka pracy lub chce ją zmienić, musi najpierw skonstruować CV. Powinny się w nim znaleźć m.in. kwalifikacje zawodowe. Czym są i co jeszcze warto wpisać do CV?

biuro kreatywne
19.04.2022

Czy oglądanie filmów z angielskimi napisami pomaga w nauce języka angielskiego? Praktyczne porady na bardzo przyjemną naukę języka

Nauka języka obcego będzie skuteczna bez względu na wybraną metodę pracy tylko wtedy, gdy będzie systematyczna. Zachowanie regularności w przyswajaniu wiedzy jest kluczowe.

pomysl
16.03.2022

Autoprezentacja – ćwiczenia do wykonania w domu, które pomogą Ci wystąpieniach publicznych

Przed Tobą ważne wystąpienie i na samą myśl paraliżuje Cię strach? Poznanie kilku elementów autoprezentacji pozwoli Ci przygotować się na konfrontację z własnymi emocjami.

wyklad
22.02.2022

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – czyli kilka słów o autoprezentacji i kreowaniu wizerunku

Autoprezentacja to, najprościej rzecz ujmując, (świadome lub nie) komunikowanie innym własnych cech.

ucze sie
06.12.2021

Jak się przebranżowić? Wskazówki

W życiu wielu osób pojawia się w końcu taki moment, gdy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: co dalej z moją ścieżką zawodową? W końcu nic na lepsze samo się nie zmieni – należy aktywnie działać, by za jakiś czas znowu poczuć radość i satysfakcję z podejmowanych działań. Jak zmienić zawód i na co się przebranżowić? Garść wskazówek przedstawiamy poniżej!

ucze sie
30.11.2021

Jaki jest człowiek inteligentny emocjonalnie?

Komponenty składające się na inteligencję emocjonalną wg Golemana